01.02.2023

SportPress — Toredo

Все о футболе

«Зрада чи Перемога?»: сезон Второй лиги под угрозой

1 min read

Twitter


facebook.com/fcperemoga/

Sport Arena разбирается в громком скандале, выясняя, почему до сих пор нет жеребьевки нового сезона.

SPORTARENA.com

Игорь Дашков, Sport Arena

Вторая лига застыла в ожидании: уже «отжеребилась» Первая лига, уже известны список участников сезона и состав групп, однако до сих пор нет календаря и как-то подозрительно тихо в нижнем профессиональном дивизионе.

Как стало известно нашему сайту, причина «тишины» несколько необычна: дело в том, что продолжаются прения между аттестационным комитетом УАФ и футбольным клубом Перемога из города Днепр, который не получил аттестат на участие во Второй лиге 2019/20, но не смирился с таким вердиктом лицензионных чиновников и отправился искать правды в судах.

Хронология событий выглядит приблизительно так.

ФК Перемога, вместе с другими претендентами на Вторую лигу, прошла аттестационный процесс, но получила отказ. Соответствующее решение 5 голосами из 5 принято на заседании Комитета по аттестации футбольных клубов УАФ 14 июня, спустя три дня официальное письмо пришло в днепровский клуб. Реакция его была такой: «атестаційний комітет УАФ у своїй відповіді не роз’яснює конкретні причини відмови, а просто посилається на параграфи статей критеріїв – чотири фінансові, одна спортивна і дві кадрово-адміністративні. Цікаво, що по усім цим атестаційним пунктам перед прийняттям документів від ФК Перемога нарікань з боку ліцензійного комітету УАФ не було, а більше того, є інформація, що по багатьом з цих показників наш клуб серед лідерів з числа претендентів. Футбольний клуб Перемога наголошує, що, згідно з регламентом, подає апеляцію на це рішення, і до останнього буде доводити власну правоту в різних судових установах».

21 июня в Доме футбола состоялось заседание уже Апелляционного комитета УАФ, где рассматривали жалобу ФК Перемога на решение Комитета по аттестации УАФ. С собственным мнением выступили президент, директор и капитан ФК Перемога. Впрочем, до даты Конференции ПФЛ, когда принимали новых членов организации и давали им возможность участвовать в сезоне 2019/20, Апелляционный комитет не успел вынести свое решение.

Клуб из города Днепр ответил на своем аккаунте в сети Facebook: «На нашу думку, винесення цього рішення спеціально затягується працівниками асоціації, щоб у майбутньому клуб мав менше часу на підготовку дій по встановленню справедливості у судових інстанціях. Отже, футбольним клубом Перемога вже було подано кілька позовів до відповідних судів щодо незаконного рішення Комітету з атестації футбольних клубів УАФ. Відзначимо, що у разі відмові в задоволенні нашої апеляції, таких позовів до Української асоціації футболу стане більше. Крім того, якщо буде потрібно, ФК Перемога буде наполягати на забезпеченні позовів, в яких ми будемо просити Суд про заборону вчинення певних дій та зобов’язання вчинити певні дії. Яких саме – відповідач дізнається з отриманих судових повідомлень. Разом з цим, футбольний клуб Перемога вже ініціював кримінальне провадження відносно посадових осіб УАФ щодо зловживання їх становищем під час ухвалення рішення про відмову ФК Перемога в атестації».

Параллельно команда под руководством главного тренера Геннадия Жилкина 28 июня объявила о начале предсезонной подготовки – еще не зная наверняка, в каком турнире ей придется участвовать (во Второй лиге ПФЛ или же в Чемпионате Украины среди аматоров ААФУ – кстати, в предварительном списке участников этого турнира ФК Перемога значится).

30 июня футбольный клуб объявил, что подает иск в Спортивный арбитражный суд в швейцарской Лозанне (САS) к УАФ с требованием выдать аттестат на участие во Второй лиге сезона 2019/20. А 1 июля пришло решение Комитета по аттестации УАФ, где было отказано ФК Перемога в удовлетворении апелляционных требований, оставлено в силе решение Комитета по аттестации, и это решение является окончательным и обжалованию не подлежит. Соответствующее решение доведено до сведения УАФ, ПФЛ и Комитета по аттестации.

ФК Перемога отреагировала следующим образом: «хочемо запевнити чиновників від УАФ, що не дивлячись на всі перепони, декілька судових справ проти вашого свавілля вже розпочато, і зовсім скоро на вашу адресу почне надходити ціла навала позовів з різних судів, у тому числі й міжнародних, на які ви повинні будете реагувати».

И действительно, вскоре в футбольные инстанции (в том числе, в ПФЛ – организатора состязаний во Второй лиге) пришли частные исполнители с уведомлениями об открытии исполнительного производства. 4 июля об этом сообщил ФК Перемога, добавив:

«Сьогодні приватний виконавець виніс постанову про відкриття виконавчого провадження та вручив документи особисто президенту Професійної футбольної ліги України Сергію Макарову та Генеральному секретарю Української асоціації футболу Юрію Запесоцькому. Саме ці особи ознайомились та отримали під підпис Постанову на виконання ухвали Суду, також приватний виконавець оголосив С.Макарову і Ю.Запісоцькому про наслідки невиконання ухвали Суду, склавши про це акт.

Маємо повідомити своїх прихильників, що у зв’язку з тим, що судом було зупинено дію рішення щодо не атестації ФК Перемога, сьогодні футбольний клуб Перемога (місто Дніпро) звернувся до Атестаційного комітету УАФ з офіційною заявою про перегляд безпідставної, на нашу думку, відмови. При цьому ФК Перемога вимагає в найкоротший термін провести зібрання Атестаційного комітету та повідомити про його дату і час футбольному клубу Перемога для того, щоб наш представник міг бути присутнім на засіданні (а не так, як зазвичай) та донести до членів комітету аргументовану юридичну позицію клубу.

Футбольний клуб Перемога закликає Атестаційний комітет на чолі з Віктором Безсмертним і Сергієм Задираном не ставити всю Українську асоціацію футболу у незручне становище, не ганьбитися перед усією футбольною спільнотою країни, а, у майбутньому, і всього світу, адже Лозанна вже з’являється на обрії».

Что значит это на деле? Приостанавливаются все движения относительно нового сезона – в том числе, жеребьевка. ПФЛ, получив приписание, затормозила с жеребьевкой, но долго так длиться не может. Все ждут окончательных решений, а время идет, и под угрозой оказывается начало следующего чемпионата. А с учетом того, что теплых дней для проведения нормального футбола при нашем климате не так много, даже задержка на пару недель может сломать календарь и заставить команды Второй лиги месить грязь до поздней осени, а то и половину декабря.

Понятно, что если дело дойдет до судов общей юрисдикции, для спортивной юриспруденции возникнет опасный прецедент – ФИФА и УЕФА очень не любят выхода футбольных дел за пределы футбольного же права.

Впрочем, по нашей информации, УАФ и ПФЛ подали встречный иск с целью отменить решение суда первой инстанции. Если (и когда) это произойдет, жеребьевка тут же будет проведена и сезон пойдет своим чередом.

Источник