28.03.2023

SportPress – Toredo

Все о футболе

Володимир Лашкул: “Я готовий безкоштовно передати комерційні права “Черкащини” на користь МСК “Дніпро”

1 min read

Фото – ФК “Черкасский Днепр”

Головний інвестор команди першої ліги “Черкащина” Володимир Лашкул на своїй сторінці в Facebook поділився думками про майбутнє клубу.

– Минулого тижня я провів зустріч з черкаськими журналістами та вболівальниками, під час якої було висловлено багато думок щодо історії перебування команди майстрів міста Черкаси в професіональному футболі. Зазначалося, що ця історія бере свій початок ще з 1955 року. Аналіз засвідчує, що за цей термін назва команди змінювалася кожні 4-6 років. Лише “Колгоспник” Черкаси проіснував 9 років (з 1957-го по 1966 р.р.). Припинення участі команди “Черкащина” в Чемпіонаті України розірве історичний ланцюг і саме головне припинить правонаступництво черкаського футболу в Чемпіонаті України.

Саме ці важливі ризики потрібно зараз враховувати нинішнім причетним до футболу функціонерам та й керівникам міста і області. Потрібно також врахувати, що для створення першолігової команди і повернення її в Черкаси, тільки у футбольному сезоні 2018/2019 р.р. витрачено більше 20 000 000 гривень приватних коштів. За оцінками порталу Transfermarkt і експертів професіонального футболу, вартість команди “Черкащина” станом на 1 жовтня 2019 року оцінюється в суму 3 795 355 евро, за діючим курсом НБУ – це 100 000 000 гривень. Тому збереження прописки професіональної команди міста Черкаси в професіональній футбольній лізі – це не моя особиста справа. Це надбання міста і області.

“Вы знаете, что Черкассы – город жлобов?” – главный инвестор “Черкащины” рассказал, почему может исчезнуть команда

Тільки об’єднавши зусилля міської та обласної рад, Федерації футболу, уболівальників та громад області можливо зберегти напрацьоване за багато років. Але історія черкаської команди, мій більш ніж двадцятип’ятирічний досвід інвестиційної діяльності по розвитку аматорського і професіонального футболу на Черкащині, моє відчуття досвідченого футбольного функціонера підказують, що справі заважають… А ініціатори створення муніципального спортивного клубу “Дніпро” мріють не про об’єднання. Вони хочуть зникнення команди “Черкащина”. Вони ніколи не відірвуться від свого бюджетного дітища і не зрозуміють, що футбол – це особлива, а не бюджетна індустрія. Ця індустрія повинна зайняти своє чільне місце в структурі господарської діяльності підприємств різних форм власності Черкащини і в мізках їхніх власників та керівників. Справа в тому, що муніципальний спортивний клуб “Дніпро” влаштовує нинішня ситуація. Його керівники і співробітники будуть і далі із задоволенням вести справу за рахунок міського бюджету, нікуди не поспішати і таким чином можливо навіть подолають бар’єр аматорського футболу і досягнуть професіонального статусу. А що потім? Вважаю, що зараз не раціонально знову втратити місце в професіональній футбольній лізі, розпустити по вітру вже діючу і так важко створену за рахунок приватних коштів і підтримки компаній “УКРАВІТ”, “ЄВРАЛІС”, “ПЕРЕМОГА НОВА” професіональну команду “Черкащина”.

Для збереження Черкас місця в професіональній футбольній лізі, я готовий сприяти передачі, безкоштовно, діючих трудових контрактів та комерційних прав на футболістів на користь муніципального спортивного клубу “Дніпро”. Такий крок дозволив би громадам Черкас та області вже навесні 2020 року представити Україні свою власну професіональну команду першої ліги. Я бачу яким чином це зробити при підтримці Федерації футболу України не порушуючи регламенту затвердженого її виконкомом.

Источник