28.09.2022

SportPress — Toredo

Все о футболе

Укриття не більше ніж за 500 метрів від стадіону. Затверджено положення про проведення футбольних матчів

1 min read

Така нині реальність

Фото: Вадим ГутцайтМіністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт заявив, що було затверджено офіційне положення про проведення матчів чемпіонату України з футболу.

"Готуємося до початку футбольного сезону Української Прем’єр-Ліги та ліги ПФЛ. Дякую Президенту України Володимиру Зеленському та Прем’єр-Міністру Денису Шмигалю за рішення відновити національні чемпіонати. Це для нас дуже важливо. Але безпека ще важливіша.

Затвердили Положення про проведення в Україні змагань з футболу серед команд професійних футбольних клубів в умовах воєнного стану. Мінмолодьспорту спільно з УАФ, Міноборони, МВС, Нацполіцією та ДСНС розробили додаткові вимоги безпеки.

  • Матчі організовуються на стадіонах, допущених до проведення матчів в умовах воєнного стану відповідними обласними або Київською міською військовими адміністраціями, профільним Комітетом УАФ спільно з УПЛ та ПФЛ відповідно.
  • Матчі проводяться без глядачів. Дозволена участь обмеженої кількості акредитованих осіб — футболісти, тренери, арбітри, персонал, офіційні особи матчу, представники акредитованих медіа, медична служба, ДСНС, Нацполіція.
  • Оператори спортивних споруд зобов’язані мати план евакуації та привести у готовність укриття, які повинні відповідати усім державним нормам безпеки та бути здатними вмістити повний склад учасників матчів. Укриття мають бути розташовані від стадіонів на відстані не більше 500 м.
  • У випадку оголошення повітряної тривоги диктор стадіону повинен оголосити: "Увага! Повітряна тривога! Просимо всіх прослідувати в укриття!". Арбітр матчу одразу дає свисток про зупинку матчу та разом з командами слідує до укриття.

Детальна інструкція буде донесена УАФ до всіх футбольних клубів, операторів стадіонів, обласних військових адміністрацій. Я прошу всіх максимально відповідально підходити до виконання. Безпека передусім! Український спорт і волю до перемоги на всіх фронтах не зупинити!", — написав Гутцайт у соціальних мережах.

Нагадаємо, що новий чемпіонат України стартує 23 серпня. Перший матч (між "Шахтарем" та "Металістом 1925") відбудеться у Києві.