23.06.2021

SportPress — Toredo

Все о футболе

Сергій Стороженко: «Панічні крики: «У відставку Кривенцова!» не сприймаються, як обєктивні»

1 min read

Фото — ФК «Металлист 1925»

Глава наглядової ради «Металіста 1925» Сергій Стороженко прокоментував поразку команди від «Гірника-Спорту» (0:3).

— Після м’яко кажучи болючого результату на виїзді в Горішніх Плавнях, у прихильників «Металіста 1925» і фанатів з різних куточків України і поза її межами почалися гострі емоціональні страждання і висловлювання в досить категоричній формі.

Звичайно прокинулися вболівальники інших клубів і місцеві войовничі осередки неуків. Однією з причин скиглення стала нібито незрозуміла гра нашої команди, відсутність комбінаційної гри, невміння забивати голи, незрозумілість складу і гра «гірників». Деякі відчули шок, деякі заговорили про фіаско, а деякі недалекі «знавці» взагалі запропонували припинити діяльність клубу, типу мавр зробив свою справу, мавр може й піти.

Повертаємося в Горішні Плавні, повертаємося до гри команди! Так, програли. Так, поразка розгромна і болюча. Але невже настав час для злорадства, паніки і обвинувачень у відсутності професіоналізму? Якщо бути відвертим, що роблю завжди, то слід визнати, що невдалі матчі і справді були, якщо можна так говорити після лише 9-ти турів. На своєму стадіоні не добрали багато очок, низька результативність і, чого гріха таїти, невиразна гра у деяких матчах або їх відрізках. Все це поки що є. йде наполегливий пошук своєї гри. Поразка в останньому виїзному матчі, нічиї з тими, у кого зобовязані були вигравати, втрата спортивної форми недавніх лідерів та невиразні статистичні показники похитнули у деяких вболівальників упевненість і надію на успішний сезон.

Якщо є бажання розібратися, давайте разом чесно подивимося на ситуацію. Валерій Сергійович Кривенцов був представлений команді і став до роботи 21 серпня 2020 року. Через два тижні почався спортивний сезон. На сьогоднішній день він працює головним тренером трішечки більше двох місяців. Цілком очевидно, що за такий термін створити команду, яка б всіх перегравала, чого ми всі бажаємо, неможливо. У кожного, звичайно, свій погляд на футбол і його складові, і цю обставину не визнавати просто глупо. Що ж ми маємо? Або не так. Що я вбачаю з перебування достатньо близько в команді і з командою. Перш за все особисто бачу суттєві зміни в навчально-тренувальному процесі.

Читайте также:   Михайло Кополовець: "У турнірі з шістьма командами не прагнемо брати участь. Що це за турнір?"

Модель гри повністю змінилася і тримання мяча заради тримання, особливо на власній половині поля і в центрі, майже відсутнє. Мяч тримається з метою розставити свої сили і понудити суперника діяти під нашу диктовку. Змінилася тактика, оскільки команда намагається відразу вступити в оборону з пресингом після втрати мяча. Футболісті лінії захисту і центра поля почали використовувати не тільки короткі, середні, а й нарешті довгі передачі. Є певні відрізки дуже хорошої гри, комбінацій і колективної гри, як в захисті, так і атаці. Будемо чесні: не все виходить, як нам, а в першу чергу головному тренеру, хочеться. Але для цього потрібен час. Тому панічні крики: «У відставку!» не сприймаються, як обєктивні і спрямовані на виправлення наявних недоліків.

Про недоліки. На превеликий жаль окрема група футболістів не відповідає досить високому рівню футболу. Знов сформована лінія захисту припускається суттєвих помилок, а жахливі дії оборони, які призвели до другого голу «горняків» взагалі неприпустимі в організованій команді. Середня ланка після травмування Дмитренка, Ямполя, Діхтяренка та інших, хто після травм і хвороби ще не вийшов на оптимальний рівень, теж фактично отримала нових футболістів. Зачекалися стабільної гри від талановитих бразильців Тому, коли наші вболівальники посміхаються та іронізують з приводу того, що можете радіти — топ-команду з передостаннього місця обіграли, то це дивно і смішно тому, що слабких вже немає і на якому місці знаходиться команда суперників неважливо, а у нас є перераховані проблеми. Вони, сподіваюсь, будуть подолані.

Всі навчилися грати в футбол і обіграти на пів зусиллях нікого не можливо. До переліку негараздів додалася ще й непрості обставини через коронавірус, травми тощо. Але ми грали, створювали свою гру і нажаль не реалізували гольові моменти у кожному матчі. Не має забивного форварда. Це слушне критичне зауваження вболівальників. Тому мають більш активно грати футболісти середньої ланки і флангові гравці. На жаль, поки ми на це не спостерігаємо. Не всі запрошені виконавці підходять команді і деякі навіть не демонструють належного середнього рівня.

Читайте также:   Денис Кожанов: "Сначала встреча с руководством "Миная", потом буду думать о будущем"

Зауваження приймаються. Але все це не привід для того, щоб зневажати тренерській труд і образливо ставитися до команди, футболістів і Клубу. Вже розповідав про англійське прислівя: «Постійний стан футбольного вболівальника – гірке розчарування!». Можу собі уявити, як розчаровані вболівальники Реалу, Інтеру після матчів з Шахтарем. Так що знищувати футболістів і клуби? Ми рухаємося і я сподіваюсь у вірному напрямку. Особливо нетерплячим, які кажуть що кинуть за нас вболівати, кажу: то значить і не вболівали та й були не відданими фанатами, а спостерігачами.

Щодо самої гри в Горішніх Плавнях. Повторюся. Програли. Але не по рахунку і не по грі. Спілкувався після матчу з керівниками полтавської «Ворскли». Юрій Максимов мені прямо сказав, що рахунок і результат не по грі. Ми це бачили, але це слабка втіха. Сподіваюсь, що ТШ усвідомив, що безмірно довіряти молодим виконавцям, які не демонструють певних якостей вже неможливо і чревате ризиками результатів і іміджу керівництва Клубу. Ми всі разом винуваті в тому, що відкотилися з перших штабелів турнірної таблиці. Тому нам всім разом це виправляти, — написав Стороженко у гостьовій на офіційному сайті «Металіста 1925».

Пьяный хавбек «Металлиста 1925» Дмитрий Кравченко стал виновником ДТП в Харькове

«Металіст 1925»: до Дмитра Кравченка будуть застосовані відповідні штрафні санкції

Источник