20.01.2021

SportPress — Toredo

Все о футболе

Президент ПФЛ: «Відчував нагальну потребу у проведенні змін»

13 min read

Фото — ПФЛ

Каденко: ми проаналізували аудиторію — змагання ПФЛ цікаві вболівальнику та мають високий потенціал у розвитку

Президент ПФЛ Олександр Каденко відповів на питання пресслужби щодо створення централізованої маркетингової платформи.

Центральна рада ПФЛ, засідання якої відбулося минулого тижня в столиці, присвятила свою увагу, зокрема, такому важливому питанню, як маркетинг вітчизняного футболу. Ознайомившись зі спеціальним дослідженням щодо маркетингової привабливості наших турнірів, клуби підтримали ініціативу Адміністрації ПФЛ щодо нових підходів у розвитку маркетингової складової Ліги.

— Приємно, що наша ініціатива, озвучена у інформаційному повідомленні на сайті ПФЛ, викликала чималий резонанс, — сказав пресслужбі ПФЛ Каденко. – Ми з колегами отримали схвальні відгуки, коментарі та запитання в тому числі від бізнесу. І це підтверджує, що професіональний футбол нижчих ліг не менш цікавий усім причетним до нього, аніж елітний футбол.

Ухваливши рішення балотуватися на посаду президента ПФЛ, відчував нагальну потребу у проведенні змін. У тому числі щодо створення сучасної якісної диджитал-платформи нашої організації, яка, в першу чергу, повинна відповідати сучасним потребам та очікуванням великої армії вболівальників, заради кого, власне, й запланували настільки масштабні зрушення. Приємно, що погляди та запропоновані кроки щодо змін підтримують і наші клуби.

Центральна рада ПФЛ: нові підходи у маркетингу

— Чого ви очікуєте від впровадження цих змін у першу чергу?

— Ми впевненні, що наша нова платформа стане корисною та такою, що матиме попит як серед уболівальників, так і потенційних спонсорів та партнерів. Ми можемо і зобов’язані максимально використати потенціал наших змагань, які на сьогодні є найбільшими з точки зору географічного покриття, кількості учасників та охоплення вболівальників з усієї України і не тільки. Наше спільне завдання з клубами – правильно використати цей ресурс.

— Які цікавинки очікують уболівальників?

— У першу чергу це будуть оновлені та зручні для використання версії всіх інтернет-ресурсів ПФЛ, які розробляються за найкращими європейськими зразками. Йдеться про абсолютно новий формат нашого сайту та створення його адаптованої мобільної версії.

Читайте также:   Allrise Capital подал в суд на Климова, который не хочет передавать стадион "Черноморец"

Створимо оновлений структурований YouTube-канал, на якому будуть консолідовані прямі трансляції матчів Першої та Другої ліги з єдиною графікою та оригінальними заставками. Оперативні огляди матчів та відповідні сюжети про найкращі голи. Будуть окремі програми про наші клуби, сюжети та інтерв’ю з гравцями та тренерами. Вболівальників чекатимуть різноманітні вікторини та конкурси з призами як від партнерів, так і від клубів.

Попередньо зробили аналітику нашої аудиторії за віковими параметрами та уподобаннями, яка показує, що ми рухаємося у правильному напрямку. Тож, усі, як ви кажете, цікавинки, будуть ширше представлені пізніше, після запуску нашої оновленої платформи та стануть в нагоді для шановних уболівальників.

— Хто займається розробкою та впровадженням цих робіт із повного перезапуску інтернет-ресурсів? Наскільки розуміємо, це достатньо серйозна робота, яка потребує відповідних коштів?

— Так, дійсно, щоб на належному рівні виконати такі роботи, потрібне професійне спеціалізоване диджитал-агентство. І ми до цього питання дуже серйозно поставилися. Навіть більше, розуміли, що створення таких змін в наших інтернет-ресурсах потрібно робити не тільки з урахуванням сьогодення, а й з прицілом на перспективу завтрашнього дня, враховуючи тенденції та розвиток диджиталізації у нашому повсякденному житті та близької нам спортіндустрії.

Так була обрана одна з провідних агенцій з комплексним підходом та супроводом, якій близька наша футбольна тема, бо вони самі беруть участь у футбольних аматорських профільних змаганнях та є вболівальниками. Що важливо, вони пішли нам назустріч у зниженні та оптимізації вартості за свої послуги. Надалі плануємо розробити з ними також партнерську програму, яка може стати в нагоді як нашим клубам, так і іншим учасникам спортивного ринку.

— З урахуванням того, що трансляції матчів здійснюватимуться на YouTube-каналі ПФЛ, чи плануєте ви залучати телеканали? Чи, можливо, було б доречно розглянути організацію трансляцій в так званому комерційному перегляді на платформі ОТТ-сервісів, який нині набирає обертів?

Читайте также:   Первая лига. Не футболом единым

— У першу чергу розглядаємо задачу з максимального охоплення покриття країни та доступності для перегляду матчів уболівальниками. Тоді це відповідатиме критеріям популяризації наших змагань, кожного клубу з кожного регіону, міста та селища.

Враховуючи, що на сьогодні активно відбувається впровадження технологій для покриття територій як стандартного, так і мобільного інтернету в нашій країні, тенденції отримання контенту аудиторією через мобільні пристрої (це також дані аналітики), трансляції через YouTube-канал ПФЛ будуть популярними та консолідують велику аудиторію.

Якщо у телевізійних каналів будуть цікаві пропозиції, які відповідатимуть потребам ПФЛ та нашої аудиторії, ми з задоволенням розглянемо їх на взаємовигідних умовах. Щодо платного перегляду, то вважаємо, що зараз це не на часі з різних точок зору. Спочатку потрібно довести наш продукт до належної якості трансляцій та супровідного контенту, щоб це відповідало запиту аудиторії та готовності до такого формату.

У нас є час для того, щоб формувати нашу платформу та поступово йти до наступного етапу.

А за футбольними клубами залишається важлива складова їх контенту — тримати на такому ж високому рівні яскравий та безкомпромісний футбол та радувати своїх вболівальників.

— У своїй передвиборчій програмі ви говорили про необхідність залучення спонсорів для змагань ПФЛ, можливості підтримки клубів та витрат на розвиток змагань. Після цих декількох місяців роботи, ви зараз упевнені у тому, що це реально?

— Так. І з кожним днем ця упевненість зростає. По-перше, завдяки розумінню наших потреб зі сторони керівництва Української асоціації футболу та її президента Андрія Павелка наразі відбувається юридичне оформлення делегованих нам «УАФ Маркетинг» комерційних прав. І тепер ми в змозі дійсно створити централізовану маркетингову платформу, яка стане плацдармом для подальшої роботи з формування нашого рекламного продукту, прозорим та зрозумілим відносинам з клубами та майбутніми спонсорами.

Читайте также:   Полномочия Олега Собуцкого на должностях вице-президента и члена Исполкома УАФ приостановлены

По-друге, як я казав вище, наші зміни в маркетингових підходах дають можливість сформувати ефективну спонсорську програму та її аргументовану цінову політику. Цими питаннями в нас займаються професійні люди з великим досвідом роботи у цій сфері, новий директор нашої ТОВ «ЛІГА ФУТБОЛ» Олексій Десятник та наш маркетинговий партнер — керівник ТОВ «Спорткомм» Сергій Омельченко.

— Чи діє угода з компанією «Select» щодо офіційного м’яча? Які ще пакети на кшталт цього будуть запропоновані спонсорам (наприклад, неймінг турніру чи індивідуальні призи тощо)?

— Так, компанія «Select» є нашим надійним партнером зі статусом «Офіційного м’яча змагань» на найближчі сезони і сподіваємося, вони задоволені співробітництвом. З урахуванням розвитку нашого диджитал-напрямку, вони позитивно відгукнулися на наші пропозиції щодо поглиблення використання деяких опцій, в тому числі надання своїх м’ячів у якості призів та деяких інших.

Інформацію про інші категорії спонсорських програм поки залишу на пізніше. Наразі ще йде робота з їх формування. Вони будуть корисними та ефективними для комунікації майбутніх партнерів з нашою аудиторією. В будь-якому випадку ми відкриті та зацікавленні у співпраці задля розвитку та розбудови нашого футбольного господарства.

І дуже символічно, що ми всі разом будемо причетні до цих змін саме у рік 25-річчя з дати заснування нашої організації.

Разом із тим, хочу всіх привітати з Новим 2021 роком, побажати всім тепла в родинах і кохання в серці. Переконані, що наступний футбольний рік буде не менш цікавим і інтиргуючим, ніж цей, що минає. Перемог усім нам!

Источник