15.06.2021

SportPress — Toredo

Все о футболе

Ключковський — про розширення УПЛ: це не має бути бульбашка, яка потім знову може луснути

1 min read

Twitter

Функціонер вважає, що чемпіонат України може бути успішним продуктом.


facebook.com/FCZoryaLuhansk

Колишній віце-президент Прем’єр-ліги Маркіян Ключковський розповів, як приймалося рішення щодо розширення чемпіонату України до 16 команд. Він зазначив, що ліга хотіла, щоб цей процес був більше природній, ніж штучний.

— Ви вважаєте, що УПЛ може бути успішним продуктом, зважаючи на всі ці недоліки?

– Сто відсотків. Інтерес до футболу є, це найголовніше. Збірну України в нас за різними оцінками готові дивитись від 8 до 12 мільйонів людей. Це величезна аудиторія. Якщо клубний внутрішній футбол буде дивитись навіть 1 мільйон регулярно – це величезна аудиторія. Потенціал великий. Немає жодних причин, чому ми не можемо збирати по 12-13 тисяч на матч.

— Саме тому ви були за розширення ліги до 16 команд? Щоб в дивізіоні було більше великих міст.

– Розширення ліги – це складне питання. Воно ніколи не було самоціллю. Знаю, що Томас до цього ставиться консервативно. Звичайно, що в комерційному сенсі краще, щоб Харків, Дніпро, Запоріжжя, Луцьк мали своїх представників. Це великі ринки.

«Але це повинно бути в сталому форматі. Щоб це не була бульбашка, яка потім знову може луснути. Щоб це не була команда, чий спортивний рівень не приваблює вболівальників. Тому нам хочеться, щоб цей процес був більше природній, ніж штучний».

Але це рішення вже є. Всі були згодні з думкою, що нам пора повернутись до формату в 16 команд. Однак, була різниця в поглядах, як це робити та коли. Зараз не згадаю, чия це була ініціатива, але голосування показало, що підтримали її всі клуби. Всі були за, в тому числі Динамо та Шахтар.

Читайте также:   Суркис о расизме в игре с Шахтером: «Ведь можно посадить к болельщикам 5-10 провокаторов и обвинить клуб»

— Тут ви більше зав’язані на УАФ, яка й педалювала питання розширення. З боку її керівництва був тиск?

– Тиску точно не було. Був діалог. УПЛ та УАФ тісно співпрацюють. Починаючи від утвердження календаря і до суддівства, яким займається асоціація, але воно стосується й ліги. Про якийсь тиск тут не йдеться.

Навпаки, вперше за багато років ми підписали контракт з УАФ на чотири роки про проведення змагань. Раніше ці договори підписувались на рік. В цьому плані ми отримали комфортний простір.

Нагадаємо, що в наступному сезоні УПЛ розшириться до 14 команд, а в сезоні 2021/22 — до 16 команд.

Джерело — Ua.tribuna.com

Источник