29.03.2024

SportPress – Toredo

Все о футболе

Гендиректор “Металіста 1925” Вдовенко: “Питання про зміну головного тренера не розглядається від слова “взагалі”

1 минута чтение

Фото – metalist1925.com

Генеральний директор ФК “Металіст 1925” Ярослав Вдовенко відповів на актуальні запитання, які накопичилися у громадськості за останній час.

– Пройшло трохи більше трьох місяців з вашого призначення на посаду Генерального директора клубу. Наскільки складно було розібратися в специфіці роботи футбольного клубу та чи повністю ви, так би мовити, освоїлися у новій для себе ролі?

– Скажу відверто: зі спортом я пов’язаний багато років. Грав на аматорському рівні, з дитинства є футбольним уболівальником, люблю футбол, хоча, професійним футболістом, так вже вийшло, не був. Зараз зайнятий футболом професійно у якості менеджера. Функціонал Генерального директора надзвичайно широкий. Здебільшого він підпорядкований вимогам та критеріям, які висуваються перед ФК “Металіст 1925” Регламентом з атестації футбольних клубів. Це, перш за все, організація роботи всіх служб та підрозділів клубу, поточна операційна діяльність підприємства.

Пріоритетом, безумовно, є головна футбольна команда та її матеріально-технічне та організаційне забезпечення. Все це повинно бути на найвищому рівні. Умови для роботи тренерського штабу та футболістів аналогічно – максимально комфортними. Тому ми скрупульозно обираємо маршрути пересування країною, транспорт, готелі, харчування в дорозі та за місцем дислокації команди, а також вирішуємо безліч інших питань. Наприклад, побутові аспекти: питання подачі та сплати за тепло, енергоресурси, водовідведення, робота відремонтованого нами басейну та відновлювального центру, сауни, харчового блоку, спального корпусу, прибирання, дезінфекції та санітарної обробки під час пандемії та багато іншого.

“Металіст 1925”: мінус Братков, Толочко та Коробка

Великий обсяг роботи та контролю якості пов’язаний з підтриманням у високій готовності футбольних полів, їхнім обслуговуванням та грамотною експлуатацією. Повірте, це потребує чимало часу та фінансових ресурсів. Природно, що є великий комплекс питань – від розвитку дитячого футболу в клубі до комунікації з регіональною владою, керівниками футбольних інституцій, журналістами та вболівальниками. Пам’ятаю я також і про самоосвіту, постійно вивчаю регламентні норми проведення футбольних змагань в Україні. Ми – управлінська ланка клубу – робимо все від себе залежне, щоб “Металіст 1925” залишався популярним серед уболівальників не тільки Харкова, але й усієї України!

Розвиваючи тему зайнятості Генерального директора, нагадаю про такі, вболівальникам непомітні речі, як складання бюджету клубу, ведення обліку та контролю за витрачанням фінансових коштів, підготовки та надання різного роду звітності. Геть на всіх напрямках у клубі повинні бути задіяні менеджери, які знають свій предмет досконало та розуміють особливості життєдіяльності такої величезної “машини”, якою є професійний футбольний клуб Першої ліги.

Наскільки успішно особисто я справляюся з цими обов’язками, покаже час. Уболівальники побачать результати моєї роботи та зусилля всього нашого клубу після завершення цього футбольного сезону. Існує думка: якщо головна команда клубу прогресує та виконує поставлені перед нею завдання успішно, відповідно, і робота в клубі налагоджена належним чином. Якщо немає результату, ніхто ніколи не визнає локальні показники ефективності окремого співробітника тієї чи іншої ділянки. Усе працює в комплексі, тісно переплетене та взаємопов’язане.

– Дякую за розлогу відповідь. Давайте далі: що з наміченого вже вдалося втілити у життя та над чим ще плануєте працювати?

– Наша команда менеджерів прийшла у клуб лише на початку вересня. Робимо, можна сказати, перші кроки та поки здійснити все намічене не вдалось. Це все природні процеси. Ми не руйнували те, що було створено в клубі. У клубі який працює відповідно регламентним нормам. Робота в “Металісті 1925” поставлена належним чином, що і було відзначено всіма керівниками українського футболу. Однак, і у нас є своє бачення та розуміння того, що ще потрібно зробити, наявні проблеми, над якими треба працювати. Головне, що ми зберегли ядро професіоналів на різних напрямках та, не дивлячись на певні кадрові втрати, вдало замінили всіх, хто залишив “Металіст 1925”.

Першу команду очолив новий головний тренер зі своїм тренерським штабом, було укладено контракти з новими футболістами. Ми, можна сказати, потрапили з корабля на бал: щільний графік ігор, у зв’язку з пандемією жорсткий медичний контроль стану всіх гравців та менеджерів, які обслуговують команду, проведення матчів без глядачів із забезпеченням суворого карантинного контролю. Все виконується, до всіх матчів ми були готові. Над чим потрібно працювати? Тут можна багато та довго розповідати, але я переконаний, що головне не розповідати, а робити! Тому ми працюємо, крок за кроком створюючи міцний у господарському та потужний в спортивному плані клуб. Зараз першочергове завдання – виконання атестаційного Регламенту та підготовка до проведення зимових зборів.

За підсумками першої частини сезону ми не до кінця задоволені результатами нашої команди, а у деяких матчах змістом гри. Поклавши руку на серце, визнаємо, що не на тому місці повинна знаходитися наша команда. У деяких матчах втрачали очки, але ми бачимо та розуміємо, які зміни необхідні, щоб навесні виглядати більше переконливо та не припускатись осінніх осічок. Розраховуємо у другій частині сезону демонструвати більш змістовний футбол, який приведе нас до виконання завдання – виходу до Прем’єр-Ліги. Для цього нами намічені кроки в частині комплектування команди, належного тренувального процесу та забезпечення фінансової стабільності клубу.

– Наскільки змінилася Стратегія клубу, яку було прийнято засновниками за активної участі вболівальників під час заснування клубу?

– Стратегія клубу – документ, де відображені всі сторони життєдіяльності ФК “Металіст 1925”, а також чітко визначені цілі, завдання та інструменти для їхнього виконання. Ми уважно вивчили Стратегію та будемо працювати над її виконанням. Я ініціював ряд пропозицій щодо внесення окремих зміни до Стратегії, вони затверджені. Ми оприлюднили підсумковий текст документу. Стратегічна мета цього спортивного сезону незмінна – вихід до УПЛ!

– Що скажете в контексті підсумків першої частини сезону? Здається, що команда могла виступити набагато краще?

– Звичайно, п’яте місце за підсумками літньо-осінньої частини сезону – це не те місце, на яке ми розраховували. Але треба розуміти, що у кінці серпня у нас з’явився новий тренерський штаб, прийшло багато нових футболістів. Відразу створити бойовий та висококласний колектив неможливо. Триває важкий процес побудови команди. Добре, що зараз перерва, що можна ретельно зважити всі наявні кадрові ресурси, зрозуміти, які позиції потребують підсилення. Під час короткого літнього міжсезоння, самі розумієте, добре підготуватися було складно. Мушу зазначити, що поповнення складу очікується, наш селекційний та спортивний відділи не сплять.

– Які кроки плануєте зробити під час зимового міжсезоння задля того, щоб команда досягала результатів, які їй дозволить підвищитися в класі?

– Як я вже зазначив, час на підготовку в нас є. Будуть проведені три повноцінних тренувальних збори, один з яких за кордоном – у Туреччині. Орієнтовно команда вирушить на закордонний етап підготовки 23-25 лютого, а повернеться до Харкова 8-10 березня. З одного боку, цього достатньо для шліфування на хороших турецьких полях, а з іншого – дозволить акліматизуватися до наших умов та початку Чемпіонату.

Денис Сидоренко – найкращий гравець “Металіста 1925” першої частини сезону

Тренерський штаб готує план роботи на підготовчий період, аналізує, які зміни треба провести у складі команди. З кимось, а це неминучий процес, нам доведеться розлучитися, але, в той же час, ми зробили запрошення досвідченим та молодим футболістам, які дозволять нам якісно поліпшити гру. Конкретика щодо нових футболістів з’явиться трохи пізніше. Заплановані контрольні матчі, в яких будуть опрацьовані всі можливі варіанти ведення гри. Всю інформацію буде своєчасно доведено до вболівальників.

– Вболівальників як раз і цікавить тема підсилення команди. Які трансфери слід очікувати в зимове трансферне вікно? Чи обговорювалося питання з тренерським штабом про те, хто з гравців залишить команду цієї зими?

– Зараз команда у відпустці, після виходу з якої ми побачимо запрошених до команди виконавців та тих, кого в ній не буде. З трьома хлопцями ми вже офіційно попрощалися. У головного тренера є бачення гри та футболісти, які можуть вирішити задачу, поставлену засновниками та вболівальниками. Посилення відбудеться, а ось ті, хто не може, не хоче грати, не підходить під схему гри або не відповідає рівню команди Першої ліги, клуб наш залишать.

– На ваш погляд, тренерському штабу на чолі з Валерієм Кривенцовим до снаги вивести команду до УПЛ вже за підсумками цього сезону?

– Глибоко переконаний в цьому. Ми довіряємо Валерію Кривенцову та його асистентам. Питання про зміну головного тренера не розглядається від слова “взагалі”! Футболісти, з числа тих, з ким мені довелося поспілкуватися, підкреслюють серйозне та якісне підсилення в особі Валерія Сергійовича Кривенцова, та бачать високий рівень роботи головного тренера та його асистентів. Наша мета – Прем’єр-Ліга. Тренерський штаб аналізує дії футболістів, як в календарних матчах, так і під час тренувального процесу.

“Металіст 1925” підтвердив трансфер Батюшина

Природно, що використовуються цифрові дані та безпосереднє спостереження, як за кожним футболістом, так і за групою гравців. У тренувальному процесі відразу помітно, хто як ставиться до справи. Потрібно розуміти: якщо під час тренування футболіст працює неякісно, то і в офіційному матчі не зможе зіграти в повну силу. Якщо ж в тренувальному процесі футболіст вдосконалює свої навички, то, однозначно, перенесе це він в офіційні поєдинки…

– У січні наступного року виповниться чотири роки “Клубу вболівальників”. Яким бачите його роль у житті клубу?

– “Клуб вболівальників” повинен відігравати значиму роль в нашому житті. Ми знаємо про те, як його члени раніше брали участь в клубних справах, як активно допомагали команді. Наразі необхідна більш предметна взаємодія та участь у різних сферах діяльності: питання юридичні, іміджеві, комунікація з уболівальниками, рекламна діяльність тощо…

Хотілося б зробити взаємодію ще більш тіснішою. На жаль, поки карантинні обмеження не дозволяють проводити масові заходи за участю вболівальників, але після зняття обмежень подібні заходи заплановані. Це і зустрічі вболівальників з гравцями та тренерським штабом команди, проведення відкритих тренувань та спілкування в позазмагальний період. Допомога від активних членів КБ вже сьогодні вітається та приймається керівництвом клубу. Актив вболівальників – це наше надбання, ми всіляко підтримуватимемо стосунки з ними та з “Клубом вболівальників”, який за останній час генерував ряд цікавих ініціатив.

– Питання щодо бюджету клуба: чи відповідає він заявленим амбіціям та чи є достатнім для вирішення завдання виходу у вищий дивізіон українського футболу?

– Бюджет порівняно з попереднім спортивним сезоном збільшився та дозволяє виконувати всі фінансові зобов’язання перед футболістами, тренерами, співробітниками та іншими сторонами. Зарплатня та преміальні виплачуються в повному обсязі, на сьогодні у нас немає ніякої заборгованості. Бюджет дозволяє планувати витрати та контролювати доходи, достатні для виходу в УПЛ. Ми – фінансово стабільний клуб!

– Який стан справ з вихованням молодих футболістів для головної команди? Якими вам бачяться перспективи ДЮФСШ ФК “Металіст 1925”?

– Ледь не з першого дня мого приходу до клубу питання про розвиток дитячої футбольної школи залишається одним із пріоритетних. Нами було призначено директора ДЮФСШ. Наразі у мене максимально тісний контакт із Романом Мельником. Сподіваюся, ми зможемо зробити нашу ДЮФСШ технічно оснащеним сучасним центром із підготовки підростаючого покоління для головної команди клубу.

“Металлист 1925” подписал Юрия Батюшина

Харків завжди славився футбольними талантами та не слід про це забувати. Тренерський склад нашої дитячої школи – це професіонали, які не перший рік займаються вихованням дітей. Від себе ми робимо максимум можливого задля створення безпечних та комфортних умов навчання в нашій школі. Вважаю, що незабаром ми зможемо проінформувати про ці кроки більш конкретно та ближче до старту Чемпіонату зустрінемося з вами ще не раз.

– Ви не пропускаєте практично жодного матчу “Металіста 1925”. Яка гра справила на вас найбільше враження?

– Усі матчі, в яких наша команда перемагала, мені сподобалися. Нічия в Луцьку проти “Волині” та нічия у Львові з “Вересом” теж справили приємне враження, адже ці команди ведуть боротьбу за перші місця в лізі та ми гідно зіграли з ними на виїзді. Наші хлопці ні в чому не поступилися, а у деяких компонентах навіть переважали суперника. На жаль, реалізувати свої можливості не вдалося. Прагнемо надолужити згаяне вже навесні 2021-го року!

– На який із клубів європейських або українських ліг ви рівняєтесь та хотіли би, щоб “Металіст 1925” відповідав стандартам, які притаманні саме цим клубам?

– Не буду оригінальним та скажу, що іспанський футбол та його клуби справляють найбільш стійке позитивне враження. Стиль гри більшості тамтешніх команд, можливо, за винятком “Хетафе”, “Атлетіко” та “Алавеса” – це футбол яскравий, комбінаційний, побудований на контролі м’яча та високій індивідуальній майстерності виконавців.

Первая лига. Готовность номер…

Найлегше розписатися в безсиллі та сказати, що в реаліях українського футболу реалізувати щось подібне складно. Але “Металіст 1925” намагатиметься грати першим номером, грати через пас, грати в контроль, агресивно. Сьогодні ми лише шукаємо наш стиль гри. Можливо, що вболівальники з великою часткою сарказму поставляться до відповіді на це запитання, але, друзі, варто трохи зачекати. Скочуватися до примітивізму, який притаманний більшості клубів Першої ліги, ми точно не збираємося. “Бей вперед и комбинация придёт”, – це точно не про “Металіст 1925”, який ми сподіваємося побачити.

– Чи не могли би ви порівняти рівень розвитку нашого клубу? Мова йде про економічну та спортивну складові у порівнянні з іншими клубами нинішньої Першої ліги?

– За наявною у нас інформацією, рівень клубів з верхньої частини турнірної таблиці приблизно однаковий. Це стабільний бюджет та гідна комплектація. Тому, на перший план у досягненні цілей вийдуть морально-вольові якості та тактична оснащеність.

– Напередодні у ЗМІ з’явилася інформація про те, що нібито Сергій Стороженко – людина, яка стояла біля витоків створення “Металіста 1925” – залишив клуб. Наскільки це відповідає дійсності?

– Це стовідсотковий фейк. Власне, сам Сергій Михайлович цю “інформацію” вже спростував, але варто зазначити наступне. Сергій Стороженко – професіонал з потужним футбольним бекграундом, досвідчений функціонер, корінний харків’янин, а, головне, абсолютно відкрита у спілкуванні з уболівальниками та представниками ЗМІ людина. В інтернеті його номер телефону легко знайти протягом п’яти хвилин, так само, як і акаунт у тій чи іншій соцмережі.

Там з перших вуст можна отримати вичерпну інформацію з цього приводу. Боязкі спроби провідних журналістів YouTube-проекту “Та То Таке” вигадати сенсацію на рівному місці виглядають жалюгідно. Хочеться побажати цим горе-журналістам надалі більш ретельно контролювати, зважувати та перевіряти отриману ззовні, начебто, інсайдерську інформацію!

Источник