09.03.2021

SportPress — Toredo

Все о футболе

Ашот Худаєв: «Розумію, що люди хочуть заробляти гроші, але здоров’я одне, іншого вже не буде»

5 min read

Фото — пресс-служба ФК «Металлист 1925»

Головний лікар «Металіста 1925» та член медичного штабу національної збірної України Ашот Худаєв у розмові з клубною пресслужбою розповів про те, які рекомендації він та його колеги давали футболістам перед вимушеною відпусткою, а також, наскільки важливо виконувати всі настанови медиків у нинішній ситуації.

— Одразу скажу: ми — лікарі команди — на 100% підтримуємо рішення українських футбольних інстанцій повністю призупинити всі змагання. У ситуації, яка зараз склалася в усьому світі, це єдине вірне рішення. Ризикувати ніхто не має права…

— Ашоте Євгеновичу, як розпочався карантин у «Металісті 1925»? Хто про це повідомив?

— Дивіться, ще під час вихідних після зборів колектив команди зібрався на екстрену нараду, під час якої головний тренер Андрій Демченко повідомив, що, скоріш за все, команда піде в незаплановану відпустку.

Також Андрій Анатолійович попросив мене та Олександра Окуня (лікар команди — примітка) поспілкуватися з хлопцями та надати їм консультації щодо поведінки в цей період. Для них це незвична ситуація, але все ж краще під час карантину перебувати вдома. Це не чиясь забаганка, а спосіб вберегти себе від небезпечної хвороби.

Сергій Стороженко: «Якщо до 10-го травня почнеться турнір у Першій лізі, то його можна завершити до 30-го червня»

— Порадьте, як себе поводити пересічним громадянам під час карантину?

— По-перше, якомога менше контактувати з оточуючим середовищем, тобто, сидіти вдома. Я розумію, що люди хочуть заробляти гроші, але здоров’я одне, іншого вже не буде… Друге, що я би порадив, це якомога частіше мити руки з милом та користуватися антисептиком. До речі, в якості останнього підійде розведений десь до 70% медичний спирт. А от цибуля та часник можуть лише підвищити загальний імунітет організму.

Читайте также:   "Металлист 1925": второе двойное удаление

— Розумієте, що після такої відпустки футболісти будуть не в формі…

— Головне, аби вони були здоровими, все інше обов’язково додасться. Коли розпочнемо тренувальний процес, подивимося на їхній стан, проведемо різноманітні тести. І ми, і тренери зробимо все, аби вони в максимально стислі строки набрали фізичні та ігрові кондиції.

— Ви сказали, що для футболістів такий загальний карантин є ситуацією незвичною. Але ж вони із розумінням поставилися до цього?!

— Звичайно, всі дивляться новини по телевізору, а вони, насамперед, з Апеннінського півострову надходять дуже сумні. Для наших спортсменів зараз краще за все бути вдома, приділяти увагу рідним та близьким. Дай Боже, аби світ якомога скоріше подолав коронавірус. Тоді повернеться і спорт…

Сергей Стороженко: «Возобновлять чемпионаты надо со зрителями, без них это не футбол»

Источник